2 Ekim 2018

Nutralen Squalen

Hamamelis Virginiana(Güvercin Ağacı)

Antiseptik özelliği vardır, Temizleyici, Sebum kontrol edici, kan dolaşımını hızlandırıcı ve Antiinflamatuar etkileri vardır.

Adaçayı

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi vardır. Uyarıcı özelliği olmasından dolayı kan dolaşımının düzenli çalışmasını sağlar.

Kayışkıran Kökü

Antiseptik ve İltihap kurutucu özellikleri vardır.

Kekik

Temizleyici ve Arındırıcı, Antiseptik, Kan dolaşımını hızlandırıcı, Stimule edici, Dezenfekte edici.

Aynı Safa

İçerdiği saponinlerden ötürü antiseptik ve iltihap giderici bir etkiye sahiptir. Bakterilere ve virüslere karşı etkilidir.

Yaraların derinlemesine  temizlenmesine ve daha çabuk kapanmasına yardımcı olur. Dokuların ve derinin sağlıklı hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmaya yardımcı olur. İltihap belirtilerinin azalmasına ve lokal kan dolaşımının düzene girmesini destekler. Aknelerin kapanmasına yardımcı olur. Cildi besler kurumasını ve çatlamasını önler. Temizleme özelliği vardır, cildi tahriş etmeden ve iyice temizler. Cildi yumuşatır ve esneklik verir. İçerdiği saponinlerden ötürü alerjik deri reaksiyonlarına ve yanıklara karşı etkilidir.

Balkabağı Çekirdeği

Çinko bakımından zengin olan balkabağı dahili ve harici yaraların iyileşme    süresini hızlandırır. E vitamini ve temel yağlı asitleri içermektedir.

Balkabağı çekirdekleri konsantre çinko taşır.

Bu özellikleri sayesinde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılırlar. Tohumlarında B vitaminlerinin karışımı bulunmaktadır bunların arasında niasin  en zengin olanıdır. 

Biotin

H vitamini ya da B7 vitamini olarak da bilinen biotin B grubu vitaminlerden biridir.

Hücre gelişimi için biotin gereklidir.

Dexpanthenol

Dexpantenol, vücudun yüzeyini örten dokuların oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardım eden ve doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlayan yenilenme / kendini onarma olayına yol açan, kolaylaştıran bir maddedir.

Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur!