TERLEMEK DOĞAL, PEKİ TER KOKUSU?

Ter Neden Kokar?
Ter vücuttan çıktığı ilk anda kokusuzdur. Tenimizde doğal olarak bulunan bakteriler bu teri yerler. Bakterilerin yiyip sindirmesinden sonra oluşturdukları atık maddeler (gaz) kokmaya başlar. Böylece terleyen bölgenin koktuğu hissedilir. Buna ter kokusu denir. Ter kokusu ve yoğunluğu insandan insana farklılık gösterir. Bu farklılığın sebebi kişinin yedikleri, içtikleri, duygu durumu, hormonları veya aldığı ilaçlar olabilir.

Ter Bezi Kanalları ne işe yarar?
Ter bezi kanalları öncelikle zararlı ve zehirli toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Bununla birlikte vücudun en büyük klimalarıdır. Bir arabanın termostatı nasıl 90 oC’de açarsa her insanında stabil bir vücut ısısı vardır. Bu ortalama 36,5 derecedir. Ortamın ısısı bundan daha yüksek olursa vücut beyni ve iç organları stabil vücut ısısında tutarak koruyabilmek için terleme yolu ile vücudu soğutmaya başlar. Isı artarsa ya da siz daha fazla hareket ederseniz terlemenin şiddeti de artar. Bu vücudun savunma mekanizmasının çalıştığını gösterir.

İşte bu noktada koltuk altında kullandığınız ürün oldukça önemlidir. Deodorantlar iki çeşittir. Antiperspirant olanlar ve olmayanlar. Antiperspirant’ın kelime anlamı “terlemeyi durduran” demektir. Antiperspirant olan deodorantlar ter bezini tıkayarak terlemeyi durdururlar. Bu İşlemi deodorantın İçindeki Alüminyum ve türevleri yapar. Oysa antiperspirant olmayan deodorantlar terlemeyi durdurmaz, düzenler. Antiperspirant Roll-On, Deo Stick Mum ya da Pudrajlı Deodorantlar kullanımı ile ter bezi kanalları tıkanmaktadır. Fakat ter bezlerinin tıkanması vücudun doğal, sağlıklı çalışmasını engeller. Ter, kanallar tıkalı olduğu için dışarı atılamaz. Bu da zararlı toksinlerin vücutta kalmasına yol açabilir.

NutraleN Deo Sprey bakterilerin üç günlük ihtiyacını karşılayarak çıkan teri yemelerini engeller. Böylece ter doğal şekli ile kokusuz bir şekilde çıkar. Böylece terle birlikte tüm zararlı ve zehirli toksinler atılır vücut sağlıklı bir şekilde soğutulur. Nutralen Deo Spreyi kullandıktan 10 dakika sonra denize (tuzlu su) ya da havuza (klorlu su) girmeniz ürünün etkisini azaltmaz.

Tek koltuk altına uyguladığınızda 72 saat sonra dahi iki koltuk arasındaki farkı net olarak algılarsınız. Avrupa’da 19 ve 61 yaş arasında normal ve hassas cilde sahip 20 kişi üzerinde yapılan Patch Test çalışmasında hassas ciltler dahil olmak üzere ürünün en üst düzeyde Non-Irritant olduğu görülmüştür. Hassas cilde sahip kişilerde Nutralen Deo Spreyi güvenle kullanabilir.

NutraleN Deo Sprey, Alüminyum ve türevleri, Paraben, Triclosan, Pudra, Toksik Maddeler, Gluten, Hayvansal Maddeler, Boya ve Gaz İÇERMEZ!

“Terlemeyi Değil Ter Kokusunu Önler.”

 

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.